Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Хто живе в помочі  Всевишнього, під крівлею Бога небесного поселяться.* Скаже Господеві: Заступник мій єси і прибіжище моє – Бог мій. І надіюся на нього. * Бо він вирятує тебе від сіті ловця і від слова тривожного. * Плечима своїми тебе закриє і під крилами його будеш надіятися. * Як зброя, оточить тебе істина його, не злякаєшся страху нічного. * Ні стріли, що літає удень, ні мари, що в пітьмі блукає, ані напасті і бісу полуденного. * Впаде  побіч тебе тисяча, і десять тисяч – праворуч тебе; до тебе ж не приблизиться. *Однак ти очима споглянеш і відплату грішників побачиш. * Бо ти, Господи, уповання моє. Всевишнього покляв ти, як прибіжище твоє. * Не прийде до тебе зло і рана не доторкнеться тіла твого. * Бо ангелам своїм заповість про тебе. Щоб хоронили тебе на всіх путях твоїх. * На руках візьмуть тебе, щоб ти часом не спіткнув об камінь ногу твою. * На гаспида і василіска наступиш, і потопчеш льва і змія. * Бо на мене він уповав, і вирятую його, бо пізнав ім’я моє. * Візве до мене, і почую його; з ним я у скорбі, і визволю його і прославлю його. * Довгим віком обдарую його і явлю йому спасіння моє. * Слава отцю і сину, і Святому Духові. Амінь.

Альтернативний текст псалма 90 українською

Хто живе в помочі Всевишнього, поселиться в покрові Бога небесного. Скаже Господеві: Ти - мій помічник і моє пристановище, мій Бог, я надіятимуся на Нього, бо Він мене визволить з засідки ловців і від тривожного слова. Своїми плечима тебе отінить, і надіятимешся під Його крилами. Його правда щитом тебе окружить. Не злякаєшся нічного страху, стріли, що летить в дні, діла, що проходить в ночі, припадку і полуденного демона. З твого боку впаде тисяча і десять тисяч - по твоїй правиці, а до тебе не приблизиться. Лише твоїми очима впізнаєш і побачиш віддачу грішників. Бо Ти, Господи, - моя надія. Всевишнього поставив твоїм пристановищем. До тебе не прийде зло, і бичування не наблизиться до твого поселення, бо Своїм ангелам заповість про тебе, щоб тебе оберегти на усіх твоїх дорогах. На руках тебе понесуть, щоб часом ти не ударився об камінь твоєю ногою. На аспіда і васіліска наступиш і потопчеш льва і змія. Бо він на Мене поклав надію і Я його визволю. Покрию його, бо він пізнав Моє ім'я. Закличе до Мене, і Я його вислухаю, Я з ним в журбі і його визволю і прославлю. Я наповню його довготривалістю днів і покажу йому Моє спасіння.

 Слухайте 90 псалом (псалом 90 онлайн: аудіо українською)

 (готуємо до публікацїі аудіоверсію псалма. Очікуйте, будь ласка, невдовзі)

Довідка про 90 псалом

Псалом 90, за ствердженням дослідників, був написаний царем і пророком Давидом з нагоди позбавлення від триденної моровиці. У давніх євреїв він не був надписаний. У грецькому Псалтирі він має назву, яка вказує, як на автора, так і на характер цього псалма, - Похвальна пісня Давида.

Головна тема 90 псалма: Бог є Заступник і надійний Прихисток для всіх, хто твердо вірить і надіється на Нього. Цю священну пісню відрізняє височина думки, гаряча віра, живі почуття, яскравість образів і поетичність мови. На відміну від інших псалмів, він має складну побудову.