Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Чин сей приніс від Святої Гори преподобний Досифей, архимандрит Печерський 

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас! Амінь. Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе дібр і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй Нас (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імені Твого ради.

Господи, помилуй (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім'я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.

Господи, помилуй (12).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіте, поклонімся цареві, нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся Христові, цареві, нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 26

Господь - світло моє і Спаситель мій; кого убоюся? Господь - оборонець життя мого; кого злякаюся? Коли наближалися злочинці до мене, щоб пожерти тіло моє, гнобителі мої й вороги мої, то знемоглися вони і впали.
Як озброїться полк проти мене, не убоїться серце моє; як повстане війна проти мене, у Ньому маю надію.
Одного просив я у Господа і того буду шукати, щоб жити мені в домі Господнім усі дні життя мого, щоб бачити красу Господню і відвідувати храм Його.
Бо Він скрив мене в оселі Своїй у день нещастя мого, сховав мене В таємному місці оселі Своєї, на скелю підніс мене.
І ось тепер Він підніс голову мою на ворогів моїх. Я обійшов і приніс в оселі Його жертву виклику.
Буду славити й оспівувати Господа.
Вислухай, Господи, голос мій, яким взивав я, помилуй мене і вислухай мене! Тобі сказало серце моє: «Я шукаю лиця Твого!» Лиця Твого шукатиму, Господи.
Не відверни лиця Твого від мене, не відступи у гніві від слуги Твого; будь помічником моїм. Не покинь мене і не погорди мною, Боже, Спасителю мій. Бо отець мій і мати моя покинули мене, та Господь прийняв мене.
Закон дай мені, Господи, в путі Твоїй і наведи мене на стежку просту задля ворогів моїх. Не віддай мене на волю гнобителів моїх, бо повстали на мене свідки несправедливі, і клевету сказала неправда самій собі.
Вірую, що бачитиму блага Господні на землі живих.
Надійся на Господа, бодрися, нехай кріпиться серце твоє, і покладай надію на Господа.

ПСАЛОМ 31

Блаженні тії, що їм беззаконня відпущено і гріхи покрито. Блажен муж, що йому Господь не порахує гріха, і в устах якого немає лукавства.
Коли я мовчав, зістарілися кості мої через те, що я стогнав увесь день. Бо день і ніч тяжила надо мною рука Твоя.
Я став нещасний, наче б загналося терня в мене. Зрозумів я гріх мій і беззаконня мого не затаїв. Я сказав: «Відкрию проти себе Господеві беззаконня моє», і Ти простив безбожність серця мого.
За те помолиться до Тебе кожний праведник у час слушний; навіть під час повені вод многих не наближаться вони до нього.
Ти пристановище моє в біді, що насіла на мене; радосте моя, визволь мене від тих, що оточили мене.
«Навчу тебе і поставлю тебе на путь тую, що нею ходитимеш; зверну на тебе очі Мої».
Не будьте, як кінь і мул, що розуму не мають. Уздечкою й вудилами стягни челюсті їх, коли не наближаються до Тебе.
Багато кар на грішника, а того, що надіється на Господа, оточить милість.
Веселітеся в Господі і радуйтеся, праведні, і хвалітеся, всі правії серцем!

ПСАЛОМ 56

Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіялася душа моя, і на тінь крил Твоїх буду надіятися, доки не перейде беззаконня.
Буду кликати до Бога Всевишнього, Бога, що добро чинив мені. Він послав із неба і спас мене, а тих, що топтали мене, дав на зневагу.
іслав Бог милість Свою та істину Свою і визволив душу мою з-посеред молодих левів. Я спав стривожений, сини людськії, зуби їх - зброя та стріли, а язик їх - меч гострий.
Вознесися на небеса, Боже, і по всій землі слава Твоя!
Сіті приготовили вони ногам моїм і похилили душу мою. Викопали перед лицем моїм яму і самі шали до неї.
Готове серце моє, Боже, готове серцз моє: буду співати і грати. Встань, славо моя, встаньте, псалтире й гуслі, я встану рано.
Буду прославляти Тебе, Господи, між людьми, співатиму Тобі між народами, бо звеличилась до небес милість Твоя, та аж до хмар істина Твоя.
Вознесися на небеса, Боже, і по всій землі слава Твоя!

ТРИСВЯТЕ. Після Отче наш:

ТРОПАРІ, гл. 1. Обійми вітцівські поспішися відкрити мені, блудно своє життя я прожив, дивлячись на багатство невичерпне щедрот Твоїх, Спасе. Не знехтуй нині зубожілим серцем моїм, до Тебе бо, Господи, в покаянні кличу: согрішив я, Отче, перед небом і перед Тобою.

СЛАВА: Коли прийдеш, Боже, на землю зі славою, і трепече вселенна, ріка ж вогняна перед судищем волочить, книги розгортаються і тайни виявляються, тоді ізбави мене від вогню невгасимого і сподоби одесную Тебе стати, Судде праведний.

І НИНІ: Відаєм, о Богомати, що Дівою воістину і по різдві Ти явилася, до благості Твоєї з любов'ю усі прибігаємо, Тебе бо ми, грішнії, маєм як нашу Предстательку, Тебе ми отримали як порятунок у напастях, єдину Всенепорочную.

Господи, помилуй (30). Прийдіте, поклонімся...

ПСАЛОМ 33

Благословлю Господа у всякий час, хвала Його завжди в устах моїх.
Господом буде хвалитися душа моя; нехай почують тихі і звеселяться.
Величайте Господа зо мною і вознесімо ім'я Його вкупі.
Шукав я Господа, і Він вислухав мене, і від усіх блукань визволив мене.
Приступіте до Нього і просвітітеся, і лиця ваші не засоромляться.
Оцей убогий взивав і Господь вислухав його, і від усіх скорбот його спас його.
Стане ангел Господній округ тих, що бояться Його, і визволить їх.
Вкусіте, і побачте, що благий Господь; блажен муж, що надіється на Нього.
Бійтеся Господа, всі святі Його, бо не мають недостатку ті, що бояться Його.
Багаті збідніли і зголодніли, а ті, що шукають Господа, не будуть позбавлені ніякого добра.
Прийдіте, діти, послухайте мене; страху Господнього навчу вас.
Хто той чоловік, що бажає життя, що радий бачити щасливі дні?
Здержи язик твій від злого, і уста твої, щоб не говорили лукавства.
Ухилися від злого і чини добро, шукай спокою і прямуй до нього.
Очі Господні на праведних і уші Його до молитви їх.
А лице Господнє проти тих, що чинять зло, щоб знищити з землі пам'ять про них.
Взивали праведні і Господь вислухав їх, і від усіх турбот їх визволив їх.
Господь близько тих, що сокрушені серцем, і покірних духом Він спасе.
Багато скорбот у праведних, але від них усіх визволить їх Господь.
Охороняє Він усі кості їх, ні одна з них не скрутиться.
Смерть грішників люта, і помиляться ті, що ненавидять праведного.
Визволить Господь душі слуг своїх, і не помиляться всі, що надіються на Нього.

ПСАЛОМ 38

Я сказав: «Буду додержувати путів моїх, щоб не грішити язиком моїм». Я поставив сторожу устам моїм, коли грішник став передо мною, Я онімів і покорився, і мовчав про добре, і біль мій відновився.
Запалилося серце моє в мені і в думці моїй розгорівся вогонь. Я сказав язиком своїм: «Відкрий мені, Господи, кінець мій, і яке є число днів моїх, щоб я довідався, скільки залишається мені».
Ось на п'яді Ти відмірив дні мої, і істота моя, як ніщо, перед Тобою. А втім усе єсть суєта - кожний чоловік, що живе. Отак, як тінь, ходить чоловік, лише даремне він непокоїться, збирає скарби, і не знає, для кого він збере їх.
А тепер, хто надія моя? Чи не Господь? І істота моя від Тебе. Від усіх беззаконь моїх визволь мене, на зневагу безумному Ти дав мене. Я онімів і не відкривав уст моїх, бо Ти єси Той, що сотворив мене.
Відверни від мене удари Твої; від сили руки Твоєї я знидів. Докорами за беззаконня карав Ти чоловіка, і висушив, як павутиння, душу його; лише дарма непокоїться кожна людина.
Вислухай молитву мою, Господи, і моління моє; уважай на сльози мої. Не оминай, бо я приходень на землі, і чужинець, як усі батьки мої. Дай полегшу мені, щоб спочив я перше, ніж відійти, і вже не буде мене.

ПСАЛОМ 40

Блажен, хто уважає на бідного й убогого; у день лютий визволить його Господь. Господь нехай охороняє його, і нехай продовжить життя йому, і нехай ущасливить його на землі, і нехай не віддасть його в руки ворога його! Господь нехай поможе йому на постелі хвороби його, всю постелю його Ти змінив у час хвороби його.
Я сказав: «Господи, помилуй мене, зціли душу мою, бо я згрішив перед Тобою». Вороги мої говорили злеє про мене: «Коли він помре і загине ім'я його?» І коли входив хто побачити мене, надаремне говорило серце його: «Зібрав він беззаконня собі»; виходив і говорив те саме.
Проти мене шепотіли всі вороги мої, проти мене задумували зло мені. Слово беззаконне склали на мене: «Хіба той, що спить, вже більше не встане?» І чоловік, що з ним я в мирі, що на нього була надія моя, той, що їв хліб мій, підняв змову проти мене.
А Ти, Господи, помилуй мене. Підведи мене, і я відплачу їм. З цього я пізнаю, що Ти уподобав мене, коли не буде тішитись ворог мій з мене. А мене за незлосливість прийняв Ти і утвердив мене перед Тобою повік.
Благословен Господь Бог Ізраїля від віка й до віка.
Нехай буде, нехай буде.

ТРИСВЯТЕ. Після Отче наш:

ТРОПАРІ, гл. 4 Смиренную душу мою, що у гріхах все життя прожила, відвідай, Господи, так, як блудницю, прийми і мене і спаси.

СЛАВА: Господи, я, окаянний, розпусно прожив із блудницями моє життя, але, як блудний, розкаяно кличу: Отче Небесний, згрішив я! Очисти і спаси мене, не відкидай мене, хоч сам я відійшов від Тебе і через безплодні вчинки обіднів.

І НИНІ: До Богородиці із запалом нині прибіжімо, грішні і смиреннії, і припадім, у покаянні із глибини душі взиваючи: Владичице, поможи, над нами змилосердившись, поспіши, бо гинемо від безлічі гріхів, не відпусти рабів Твоїх ні з чим, Тебе бо за єдину надію нашу маємо.

Господи, помилуй (30).

Прийдіте, поклонімся...

ПСАЛОМ 69

Боже, уваж на поміч мені, Господи, поможи мені, поспішися! Нехай застидаються й засоромляться ті, що шукають душі моєї!
Нехай повернуться назад! І нехай застидаються ті, що бажають зла мені. Нехай зараз повернуться із стидом ті, що говорять мені: «Добре, добре!»
Нехай зрадіють і звеселяться в Тобі всі, що шукають Тебе, і нехай завжди говорять: «Нехай звеличиться Бог!» - ті, що люблять спасення Твоє.
А я бідний і убогий, Боже, поможи мені! Ти, Господи, помічник мій та спаситель мій, - не барися!

ПСАЛОМ 70

На Тебе, Господи, я надіявся, нехай не застидаюся повік. Правдою Твоєю вирятуй мене і визволь мене, нахили до мене вухо Твоє і спаси мене.
Будь мені Богом заступником і кріпостю, щоб спасти мене, бо Ти твердиня моя і пристановище моє. Боже мій, визволь мене з руки грішного, з руки того, хто чинить беззаконно і кривдить мене.
Бо Ти надія моя, Господи, Господи, - надія моя від молодості моєї. На тобі оперся я від утроби, від лона матері моєї Ти покровитель мій; про Тебе пісня моя повсякчасно.
Як дивовижа став я для многих, але Ти помічник мій кріпкий. Нехай наповняться уста мої хвалінням, щоб я виспівав славу Твою, увесь день величність Твою.
Не відкинь мене в час старості; коли щезатиме моя сила, не покинь мене. Бо сказали мені вороги мої, і ті, що стежать душу мою, урадили разом, промовляючи: «Бог покинув його, поженіте і зловіте його, бо нема того, хто б визволив його». Боже, не віддаляйся від мене, Боже мій, поспіши на поміч мені.
Нехай засоромляться і щезнуть ті, що обмовляють душу мою, нехай вкриються стидом і соромом ті, що шукають зла для мене.
Я ж завжди буду надіятись та збільшувати всяку хвалу Твою. Уста мої звіщатимуть правду Твою, увесь день спасення Твоє, бо я в книгах не вчений.
Силою Господньою увійду, Господи, пом'яну прав­ду Тебе одного. Навчив Ти мене, Боже, від молодості моєї, і донині я оповідаю чуда Твої.
І аж до старості й віку почесного, Боже, не відкидай мене, поки не розповім про силу Твою всьому родові майбутньому, про могутність Твою і правду Твою, Боже, аж до найвищих діл величних, які сотворив Ти. Боже, хто подібний до Тебе? Які ж великі та злі скорботи явив Ти мені! Але, обернувшись, Ти оживив мене і з безодень землі знов випровадив мене. Ти збільшив правду Твою на мені, але, обернувшись, Ти потішив мене і з безодень землі знов вивів мене.
І тому прославляти буду Тебе, - на інструментах музичних істину Твою, Боже, - на гуслях співатиму Тобі, Святий Ізраїлів.
Зрадіють уста мої, коли співатиму Тобі, і душа моя, що її визволив Ти. Також і язик мій цілий день навчатися буде правди Твоєї, коли застидаються і осоромляться ті, що зла на мене шукають.

ПСАЛОМ 76

Голосом моїм до Господа я кликав, і голос мій дійшов до Бога, і Він вислухав мене.
У день журби моєї шукав я Бога руками моїми, уночі перед Ним, і не помилився; відмовилась від по­тіхи душа моя. Згадав я Бога і звеселився; почав роздумувати, і упадав дух мій.
Упередили всі нічні сторожі очі мої, я стривожився і не говорив. Я дні давні обдумував, і літа вічні згадував, і навчався; вночі роздумував я в серці моїм, і питався дух мій:
«Чи ж навіки відкине Господь і не продовжить іще благовоління? Або чи до кінця припинить милість? Чи скінчив слово з роду в рід? Чи забуде змилуватися Бог? Або чи припинить у гніві Своїм милосердя Своє?»
І я сказав: «Тепер я почав розуміти: це змі на правиці Всевишнього». Я згадав діла Господні, бо від початку згадувати буду чудеса Твої. І буду повчатись у всіх ділах Твоїх, безперестанно говоритиму про діянні Твої.
Боже, у святості путь Твоя! Хто Бог великий, як Бог наш? Ти єси Бог, що творить чудеса. 'Ги показав між народами силу Твою, Ти визволив рампнем Твоїм народ Твій, синів Якова та Йосифа.
Бачили Тебе води, Боже, бачили Тебе веди і злякалися; стривожилися безодні. Великий шум вод; голос видали хмари, бо переходять стріли Твої.
Голос грому Твого в небозводі, блискавки Твої ос­вітили вселенну, захиталася й затремтіла земля. У морі путь Твоя, і стежки Твої у водах великих, і сліди Твої не будуть відомі.
Як вівці, провадив Ти народ Твій рукою Мойсея й Арона.

ТРИСВЯТЕ, після Отче наш:

ТРОПАРІ, гл. 6 Про день страшний роздумую й оплакую діла мої лукавії: як відповім безсмертному Цареві, як поглянути посмію на Суддю я, блудний! Премилосердний Отче, Сине єдинородний, Душе Святий, помилуй мене!

СЛАВА: Коли сядеш, Милостивий, праведний суд сотворити, в юдолі плачу, на місці, про яке заповів єси, не вияви таємниць моїх і не осором мене перед ангелами, але пощади мене, Боже, і помилуй мене.

І НИНІ: Милосердя двері відкрий нам, благословенная Богородице, щоб, надіючись на Тебе, ми не загинули, але щоб ізбавились ми Тобою від бід, Ти бо єси спасення роду християнського.

Господи, помилуй (30).

Прийдіте, поклонімся...

ПСАЛОМ 101

Господи, почуй молитву мою, і голосіння моє нехай дійде до Тебе. Не відверни лиця Твого від мене у день, коли засумую; нахили до мене вухо Твоє; у день, коли призову Тебе, скоро вислухай мене!
Бо щезли, наче дим, дні мої, і кості мої, наче хворост, висохли; піднято мене, наче траву, і висохло серце моє, аж забув я їсти хліб мій. Від голосного зітхання мого присохло тіло моє до кости моєї.
Став я подібний до неяситі в пустині, став, як сова, на руїнах. Я не спав, і був, як самотній птах на даху. Увесь день, знущалися надо мною вороги мої, і ті, що хвалять мене, клялися мною.
Бо їв я попіл, як хліб, і питво моє мішав із сльозами від гніву Твого та від ярости Твоєї, бо Ти звеличив та й кинув мене; дні мої, наче тінь, промайнули, і висох я, мов трава.
А Ти, Господи, повік перебуваєш, і пам'ять Твоя із роду в рід. Вставши, змих уйся над Сіоном! Бо вже час змилосердитись над ним, бо настала пора; бо слуги Твої полюбили каміння його і пил його жаліти будуть.
І будуть боятися народи імени Твого, Господи, і всі царі землі - слави Твоєї; бо Господь відбудує Сіон і з'явиться в славі Своїй; зглянувся Він на молитву покірних, і не погордував б чиганням їх.
Нехай буде написано це для роду майбутнього, і народ відроджений хвалитиме Господа, бо нахилився Господь з висоти святої Своєї, з неба на землю поглянув, щоб почути зітхання зв'язаних, визволити синів, на смерть засуджених, щоб звістили вони ім'я Господа в Сіоні і хвалу Його і Єрусалимі; коли зберуться разом народи і царі, щоб служити Господеві.
Сказав він Йому на путі сили своєї: «Скорочення днів моїх вияви мені. Не відклич мене в половині днів моїх». У роді родів літа Твої.
Спочатку Ти, Господи, заснував землю, і діло рук Твоїх - небеса. Вони загинуть, а Ти перебуваєш; і всі, як одежа, постаріють, і, як покривало, звинеш їх, і переміняться; а Ти все той самий, і літа Твої не скінчаться.
Сини слуг Твоїх оселяться, і насіння їх повік ут­вердиться.

МОЛИТВА МАНАСІЇ

Господи, Вседержителю, Боже отців наших, Авраамів, й Ісааків, і Яковів, і сімени їх праведного, що сотворив небо і землю з усією красою їх, що зв'язав море словом повеління Твого, що замкнув безодню і запечатав її страшним і славним іменем Твоїм, якого всі бояться і тремтять перед лицем сили Твоєї, бо не до зупинення велич слави Твоєї і нестерпний гнів по­грози Твоєї, що на грішників, але безмірна і недо-сліджена милість обітниці Твоєї; бо Ти є Господь вишній, добросердний, довготерпеливий і многоми-лостивий, і Ти жалієш над злобами людськими.
Ти, Господи, по множеству благости Твоєї, обіцяв покаяння і прощення тим, що згрішили проти Тебе і множеством щедрот Твоїх призначив покаяння грішникам на спасення.
Ти ото, Господи, Боже сил, не наложив покаяння Авраамові, Ісаакові і Якову, що не згрішили перед Тобою, але наложив покаяння на мене грішного, бо я нагрішив більше числа піску морського. Намножили­ся беззаконня мої, Господи, і я недостойний споглянути і видіти висоту небесну задля множества неправд моїх. Я зігнутий многими залізними кайданами так, що не можу підвести голови моєї, і нема мені ослаби, бо я прогнівав ярість Твою, і лукаве перед Тобою вчинив, не сповнивши волі Твоєї і не зберігши повелінь Твоїх.
А нині приклонюю коліна серця мого, потребуючи від Тебе благости; згрішив я, Господи, згрішив, і беззаконня мої я знаю, але прошу, молячись: ослаби мені, Господи, ослаби мені, і не погуби мене з беззаконнями моїми, ані, повік ворогуючи, не збережи злочинств моїх, ні не засуди мене в глибини землі; бо Ти єси, Боже, Бог каянників, і на мені явиш усю благість Твою, бо, хоч я недостойний, спасеш мене по великій милості Твоїй, і возхвалю Тебе завжди за днів життя мого, бо Тебе оспівують всі сили небесні, і Твоя є слава на віки віків. Амінь.

ВЕЛИКЕ СЛАВОСЛОВ'Я

Слава во вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління. Хвалимо Тебе, благословимо Тебе, кланяємося Тобі, славословимо Тебе. Благодаримо Тебе ради великої слави Твоєї, Господи Царю небесний. Боже, Отче Вседержителю, Господи, Сину єдинородний, Ісусе Христе, і Святий Душе, Господи Боже. Агнче Божий, Сину Отчий, що береш гріхи світу, помилуй нас.
Ти, що береш гріхи світу, прийми молитви наші; Ти, що сидиш праворуч Отця, помилуй нас. Бо Ти єдин святий, Ти єдин Господь, Ісус Христос, на славу Бога Отця. Амінь.
На всякий день благословимо Тебе і восхваляємо ім'я Твоє повік і повік віку. Сподоби, Господи, в день цей без гріха зберегтися нам. Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне, і прославлене ім'я Твоє на віки. Амінь.
Нехай буде, Господи, милість Твоя на нас, бо ми уповали на Тебе. Благословен єси, Господи, навчи нас уставів Твоїх. Благословен єси, Владико, врозуми нас уставами Твоїми. Благословен єси, Святий, просвіти нас уставами Твоїми. Господи, прибіжищем був Ти нам з роду в рід. Я рік: Господи, помилуй мене і зціли душу мою, бо я згрішив Тобі. Господи, до Тебе я прибіг, на­вчи мене творити волю Твою, бо Ти єси Бог мій. Бо в Тебе є джерело життя, у світлі Твоїм узримо світло. Продовжи милість Твою тим, що знають Тебе.

МОЛИТВА СВ. ЄВСТРАТІЯ

Величаючи, величаю Тебе, Господи, бо Ти зглянувся на смитення моє і не залишив мене в ворожих руках, але спас від бід мою душу. І нині, Владико, хай Твоя рука покриє мене, і нехай зійде на мене милосер­дя Твоє, бо моя душа стривожилася і боліє у своїм відході з цього мого нещасного і нечистого тіла, щоб часом її не зустріла лукава засідка ворога і не запняла її в темряві за мої свідомі і несвідомі гріхи цього життя. Будь до мене милосердним, Владико, і хай моя душа не побачить понурого погляду лукавих бісів, але хай приймуть її Твої світлі і пресвітлі ангели. Дай славу Твоєму святому імені і Твоєю силою приведи мене на Твій божественний суд. Під час суду надо мною, хай не схопить мене рука князя цього світу, щоб вкинути мене, грішника, в глибину аду, але стань коло мене і будь мені Спасителем і Заступником, бо ці тілесні муки є радістю для рабів Твоїх. Помилуй, Господи, душу мою, що опоганена пристрастями цього життя і прийми її очищеною покаянням і визнанням, бо Ти благословенний на віки віків. Амінь.

ТРИСВЯТЕ, після Отче наш:

ТРОПАРІ, гл. 8 Оком ласкавим, Господи, глянь на моє смирення: життя бо моє проживається і від діл немає спасення мені, тому-то молюся: оком ласкавим, Господи, споглянь на смирення моє і спаси мене.

СЛАВА: Вік мій закінчується, і страшний Твій престол готується, життя моє проминає, суд на мене чекає, загрожує мені вогненною мукою і полум'ям невгасним, хмару сліз подай мені і угаси його силу, хочеш бо, щоб усі люди спаслися.

І НИНІ: Ти, що ради нас родився від Діви і розп'ятгя перетерпів, Благий, що обезвладнив смертю смерть і явив воскресення як Бог, не погорди тими, що їх створив Ти рукою Твоєю; яви чоловіколюб'я Твоє, Милостивий, прийми Богородицю, що родила Тебе, яка молиться за нас, і спаси, Спасе наш, людей у відчаї.

ГОСПОДИ, ПОМИЛУЙ (30).

Відпуст