Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Молитви при вході до церкви

Милосердя двері відкрий нам, Благословенна Богородице, щоб надіючись на Тебе, ми не загинули, але щоб визволилися Тобою від усякого лиха, бо Ти є спасіння роду християнського.

Це входжу я до дому Твого Святого, Господи, щоб поклонитися Твоїй Величности і вознести свою щиру молитву перед святим Твоїм Престолом, Владико світу. Стаючи перед тобою, Господи, я приношу всі справи життя мого, а Ти щедрою рукою Своєю поблагослови мою щиру працю і мої добрі наміри і веди мене дорогою безпечною, щоб не похитнулися ноги мої. Я дякую Тобі, Отче Небесний, за всі щедрі дари, які подає нам батьківська рука Твоя. Я прославляю Тебе, Творче і Владико Неба і землі, як Радість життя нашого, як Світло яке життя наше освічує, як Законоположника, що життя наше на праведну дорогу наставляє, як Суддю, який всім віддасть за їхні заслуги, як Доброчинця, який щедрою рукою допомагає тим, хто на Тебе надіється. Нехай же приємною буде Тобі молитва, наче кадило запашне, як щира жертва серця мого для Тебе, Господи. І Тобі я славу возсилаю, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.


Молитва перед початком Божественної Літургії

Господи Ісусе Христе, Ти є Щедрим і Милостивим до всіх, хто до Тебе звертається. Молюся до Тебе: дай мені зі щирістю, любов’ю, та страхом і всією увагою аж до закінчення цієї Служби Божої пробувати і з совістю та щирим серцем Тобі молитися, Милосердному Богові. Господи Царю, вислухай мене, що благаю Тебе, і прости мені гріхи мої, бо Ти один є Милосердним, і Тебе славлю з Отцем, і Святим Духом, на віки віків. Амінь.


Молитва перед читанням Євангелія

Засвіти в серцях наших, Чоловіколюбче Владико, чисте світло Твого Богопізнання і очі розуму нашого розкрий на розуміння євангелівської Твоєї науки. Дай нам страх Блаженних Заповітів Твоїх, щоб, перемігши всі тілесні пристрасті, ми проводили духовне життя. Думали й чинили все так, як подобається Тобі. Бо Ти є світло душ і тіл наших, Христе Боже, і Тобі славу возсилаємо з Предвічним Твоїм Отцем, і Всесвятим Благим, і Животворним Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.


Подячна молитва після завершення Святої Літургії

Дякую Тобі, Боже, Спасителю мій! Усією душею моєю і тілом, славлю і вихваляю Тебе, що сподобив мене, грішного, взяти участь у принесенні Твоєї Безкровної Жертви за наші гріхи і на спомин Твого земного життя, спасаючих мук, хресної смерти, преславного Воскресіння і Вознесіння на Небо. Молюся до Тебе: всі мої гріхи обмий, очисти і прости, і дай мені, протягом всіх днів життя мого, творити Волю Твою і з чистою совістю приносити подяку й молитви Тобі з Предвічним Твоїм Отцем і Пресвятим, Благим і Животворним Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.


Приготування до Святого Причастя

Господи Ісусе Христе, Царю непроминаючої слави. Глянь, я прагну прийти до Тебе нині і прийняти Твоє Тіло і Кров у цій Небесній Тайні на Твою честь і славу для добра моєї душі. Прагну прийняти Тебе, бо таке Твоє бажання і так Ти постановив. Тому хай буде благословенне Твоє Ім’я вовіки! Хочу прийти до Тебе, як Магдалина, щоб бути ізбавленим від лукавого, і обняти Твої стопи, моє єдине Добро. Бажаю прийти до Тебе, щоб щасливо об’єднатися з Тобою, щоб я надалі мешкав в Тобі, а Ти - в мені. І – щоб ніщо в житті і смерті не розлучило мене ніколи з Тобою. Амінь.

Молитва перед причащанням

Вірую, Господи і ісповідую, що Ти єси воістину Христос, Син Бога живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший я. Вечері Твоєї тайної днесь, Сину Божий, мене причасника прийми, бо ворогам Твоїм тайни не повім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але як розбійник сповідаюся Тобі:
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у царстві Твоїм.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш, у царстві Твоїм.
Пом’яни мене, Святий, коли прийдеш, у царстві Твоїм.

Нехай не на суд і не на осудження буде мені причастя святих Твоїх Таїн, Господи, а на зцілення душі і тіла.
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Боже‚ очисти гріхи мої і помилуй мене.
Без числа нагрішив я‚ Господи‚ прости мені.