пророк СофоніяЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого пророка Софонії.

Святий пророк Софонія був із гори Саравата із племені Симеонового, батька мав Кушу, діда ж Гедалія, прадіда Амарія, прапрадіда ж Єзекію. Був же за ім'ям своїм і суттю своєю споглядач і таїнств Божих пізнавач [як же й ім'я його тлумачиться]. Маючи помисли свої завжди чистими, у богомисленні вправляючись й одного Бога бачачи, сподобився божественних одкровень і побачив багато тайн Божих, що в останні роки і в останні дні мають бути явлені, і провістив ті події.

Пророкував-бо, зокрема, про розорення й запустіння Єрусалиму і про розбещення великої частини старозавітнього вибраного народу та його подальше розсіяння. А вже "тоді" - тобто ближче до кінця часів і другого пришестя Месії-Спасителя - відбудеться повернення його на Святу Землю й духовне відродження й навернення до Господа. "Вигубляться, — каже, — мешканці з Єрусалиму, і буде Єрусалим влаштований людям Божим, із народів зібраним, на перебування, що співчасні будуть Богові: явиться слава праведним, а осоромлення нечестивим, і буде Суддя і Цар по всій землі всьому живому Христос Господь, і воздасть кожному за заслугами його".

У т. ч. "останок Ізраїля не буде чинити неправди, не стануть говорити лжу, і не знайдеться у вустах їх язика підступного, бо самі будуть пастися, і ніхто не потривожить їх. Веселися, дочко Сіону! Торжествуй Ізраїлю! Веселися і радуйся від усього серця, дочко Сіону! Скасував Господь вирок над тобою, прогнав ворога твого! Господь, Цар Ізраїлів, посеред тебе:вже більше не побачиш зла." Бо "ось, Я стисну всіх гнобителів твоїх у той час і спасу кульгаве, і зберу розсіяне, і приведу їх у пошану й іменитість на всій цій землі ганьби їх. У той час приведу вас і тоді ж зберу вас, бо зроблю вас іменитими і почесними між усіма народами землі, коли поверну полон ваш перед очима вашими, - говорить Господь."

Так говорить всесильний і милостивий Бог-Творець і Спаситель Ізраїля й усіх інших племен і народів землі, Який обіцяє, що "тоді знову Я дам народам уста чисті, щоб усі закликали ім'я Господа і служили Йому однодушно."

Отак пророкуючи і проповідуючи, Софонія помер, і похований у домі своїм, чекаючи на спільне всіх воскресіння. Був же на вигляд подібний на святого Івана Богослова, малу маючи бороду й лице округле.

Згідно "Житія святих" Димитрія Туптала (Ростовського).