Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Який він - ваш малюк

Ваш малюк схожий на велику кому, довжиною 3-4 сантиметри і вагою 2-3 грами (на кінець другого місяця вагітності). На потовщенні, котре незабаром стане головою, з'являються щілини - майбутні очі і вуха. На 4-5-му тижнях серце набуває чотирикамерної форми. Започатковуються зуби, шлунок, підшлункова і статеві залози. На 7-8-му тижнях з'являються пальці, і тільки потім (що цікаво) - кінцівки у вигляді невеликих сегментів. Із 8-го формується нервова система. Тому з кінця другого і протягом третього місяців жінка має приймати фолієву кислоту, украй потрібну організму малюка в цей період. Цим забезпечите народження здорової і розумної дитини.

 

Організм вагітної захищений від аднекситів

У цей період у жінки можуть підсилитися прояви токсикозу. Розміри живота не змінюються, але продовжують наливатися груди (внаслідок росту залозистої тканини, яка після пологів продукуватиме молоко), і це часто супроводжується болем. Проте не потрібно ні змащувати чимось соски, ні масажувати молочні залози. Відчуваючи біль внизу живота, з боків, жінки часто припускають запалення яєчників, але варто знати, що організм вагітної сам подбав про захист від аднекситу. А біль пов'язаний з інтенсивним ростом матки - вона розтягує зв'язки, котрі прикріплюють її до стінок тазу. Неприємні відчуття справа пояснюються ще й розтягненням спайок у жінок, яким у минулому видаляли апендицит.

Вибираємо новий бюстгальтер

Затямте: цей елемент білизни впродовж усієї вагітності і в період грудного вигодовування мас служити не прикрасою вашого тіла, а засобом для підтримання молочних проток у горизонтальному положенні. Тому бюстгальтер повинен бути зручним:

  • відповідати розміру збільшених грудей,
  • із бавовни,
  • на широких бретелях,
  • без кісточок, поролонових чи інших прокладок.

Якомога частіше бувайте на свіжому повітрі

Хоча б одну годину на день вагітна повинна присвячувати прогулянці, причому походи на базар, у магазин не враховуються. Адже коли людина гуляє (іде повільним кроком або відпочиває в парку на лавці), всі системи організму перебувають у стані спокою, відповідно розслаблена й нервова система. А якщо задоволена, врівноважена вагітна, то і дитя в ЇЇ лоні почувається комфортно. Дихання за таких умов рівне, значно глибше, ніж коли жінка поспішає з роботи, тому і кисню потрапляє в організм набагато більше.

Відвідини кафе, барів, ресторанів ліпше замініть вивченням архітектури рідного міста або милуванням краєвидами природи. По-перше, вагітним корисно споглядати красу, а по-друге, перебування в приміщенні, наповненому тютюновим димом, так само шкодить малюку, як і куріння матері.

Статеві стосунки тільки на користь

Доведено, що систематичне (протягом 9 місяців) потрапляння сперми на стінки внутрішніх статевих органів жінки забезпечує еластичність шийки матки і запобігає ЇЇ нерозкриттю під час пологів. Цей ефект пов'язаний із простагландином (складова сперми), котрий знижує рівень колагенових волокон у тканинах шийки матки, завдяки чому вона "м'якшає". Тому спринцюватися після статевого акту не потрібно.

Подружжю, яке очікує на малюка, у статевих стосунках треба орієнтуватися тільки на бажання жінки - вона не повинна відчувати болю чи якогось дискомфорту.

Протипоказаннями до статевого життя є загроза переривання вагітності, а також проблеми із исиинотуванням у минулому. Таким жінкам треба обов'язково проконсультуватися із гінекологом.

Про інфекції, котрі можуть загрожувати здоров'ю малюка

Жінки, які перехворіли на хламідіоз, уреоплазмоз, мікоплазмоз, герпес, цитомегаловірус, токсоплазмоз, повинні ще на етапі планування вагітності пройти спеціальне обстеження. Якщо з якихось причин не встигли - обов'язково треба здійснити його на ранніх строках вагітності, щоб у разі активізації того чи того вірусу вчасно провести лікування імуноглобулінами (призначені спеціально для вагітних).

А майбутнім матерям, які в дитинстві не хворіли вітряною віспою, краснухою, треба остерігатися контакту із малими дітьми, бо ці захворювання небезпечні для новонароджених.

  • Оптимальний строк для проходження першого УЗД -8-12-ий тиждень вагітності з метою раннього виявлення вад розвитку.
  • Аналіз на ТОЇІСН-інфекції бажано проходити всім жінкам, особливо тим, які до вагітності страждали на аднексит, запалення матки і шийки матки, кольпіт, молочницю.