Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Відбулась 69-та сесія Синоду Єпископів УГКЦШістдесят дев’ята сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулась у Реколекційному центрі Патріарха Йосифа Сліпого у Львові-Брюховичах, 24-25 листопада 2015 року.

У синодальних засіданнях брали участь усі діючі єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, окрім оправдано відсутнього владики Степана (Менька). На синодальних засіданнях також були присутні запрошені владики: Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, та Ніл (Лущак), Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

Головною темою цієї Сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства було питання про корупцію. Аналізуючи витоки цієї суспільної недуги, члени Синоду заслухали доповідь про суспільні очікування від Церкви щодо подолання корупції в Україні, яку виголосив пан Мирослава Маринович, Президент Інституту релігії та суспільства і Проректор із питань призначення та місії Українського Католицького Університету, а також доповідь про практичні заходи щодо подолання корупції, яку виголосив пан Сергій Гула, Координатор національного Руху: «Ні хабарництву! Я не беру і не даю хабарів».

В результаті глибокого аналізу зазначеної проблематики Синод Верховного Архиєпископства, визнавши суспільну недугу корупції гріхом, відповідальність за який є особистою, вирішив ініціювати створення загальноцерковного руху протидії гріхові корупції, сформувавши Робочу групу з цієї проблематики, першим завданням якої має бути опрацювання програми душпастирства у сфері протидії корупції. Також, Синод Верховного Архиєпископства висловив підтримку усім громадським організаціям та ініціативам, які борються зі суспільною хворобою корупції, та наказує вірним УГКЦ долучити молитву за зцілення від гріха корупції до молитов у щомісячний день молитви за зцілення узалежнених та їхніх рідних.

В розділі опрацювання синодальних документів відбувся розгляд та затвердження у першому читанні з внесеними поправками та доповненнями Пастирського листа Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства щодо хвороби корупції.

Серед інших тем було заслухано повідомлення Блаженнішого Святослава про участь нашої Церкви в організації та діяльності Національного форуму «Трансформація України».

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства відзвітував отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій УГКЦ, а отець Роман Лагіш, голова Комісії у справах монашества розповів про діяльність цієї комісії та Асамблею для монашества УГКЦ та РКЦ в Україні. Отець Василь Білаш, голова Комісії у справах мирян, звернувся до Синоду з низкою прохань від цієї комісії, на які Синодальні отці відреагували відповідними рішеннями. Про стан підготовки до Всесвітнього дня молоді, що відбудеться 26-31 липня 2016 року в Кракові, доповів отець Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді УГКЦ.

Також, було заслухано та схвалено звіт про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях, який склав її голова - владика Богдан (Манишин). Про діяльність Відділу Патріаршої курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України доповів його керівник – отець Костянтин Пантелей.

Синодальні отці уважно розглянули питання про Надзвичайний ювілей Божого милосердя - Святий Рік Милосердя, яке доповів владика Богдан (Дзюрах). Цей Надзвичайний Ювілейний рік Божого милосердя започатковано рішенням Синоду єпископів УГКЦ у відповідь на заклик Святішого Отця Франциска, Папи Римського. Він триватиме від 8 грудня 2015 року до 26 листопада 2016 року Божого.

В розділі розгляду інших тем для обговорення відбувся розгляд питання про призначення в кожній єпархії відповідального священика - синкела в справах церковних співців, про яке доповів владика Венедикт (Алексійчук), Голова Патріаршої Літургійної комісії УГКЦ.

Синод розглянув та прийняв до відома, рекомендуючи до використання Навчальний посібник з безпосереднього приготування до подружжя «Крокуючи до шлюбу», який представила п. Марія Гавінська та Програму Біблійних читань на парафії, яку Синодальним Отцям представили отець Тарас Барщевський та с. Луїза Цюпа, СНДМ.

Застановляючись над сучасною ситуацією в нашій Державі, Синод Верховного Архиєпископства затвердив до вживання текст окремого прохання за мир, воїнів та постраждалих, яке рекомендує і закликає виголошувати в Єктенії на всякі прохання на кожній Божественній Літургії:

Ще молимось, щоб Господь Бог зіслав Святого Свого Духа на ввесь український народ і дав йому ласку витривалості у вірі, надії й любові серед теперішніх важких випробувань; дарував йому мир та визволив від усяких ворогів, щоб він міг у справедливості і правді прославляти доброго і милосердного Бога, - Господи, вислухай і помилуй.

Ще молимось за Божу опіку над усіма воїнами, які виконують свій обов’язок захисту Вітчизни, - щоб Господь Бог зміцнював їхні відвагу й мужність та охороняв від ворогів видимих і невидимих, - Господи, вислухай і помилуй.

Ще молимось за тих, які постраждали внаслідок бойових дій: за поранених, переселенців; тих, які втратили рідних, помешкання, майно; за всіх тих, які перебувають у зоні конфлікту, - щоб Господь Бог захистив та оздоровив їх, зберіг від усякого лиха та обдарував своєю благодаттю, - Господи, вислухай і милостиво помилуй.


Під час другого дня синодальних робочих засідань відбулось предметне обговорення питання про місію Українського католицького університету та нові можливості служіння Церкві, яке доповідав пан Тарас Добко, Перший проректор Українського католицького університету. Про стан діалогу з Харківсько-Полтавською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви (оновленої) доповів владика Теодор (Мартинюк).

До Синодальних Отців під час засідань звернувся Секретар Апостольської Нунціатури в Києві Монсеньйор Пйотр Тарнавскі, який зачитав листа до Синоду Верховного Архиєпископства від новопризначеного Апостольського Нунція в Україні Високопреосвященнішого Архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті.

Сімдесяту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у лютому 2016 року Божого.



Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 


 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.